Blog navigation

Nejnovější příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Sladkosti naprieč Európou
  Sladkosti naprieč Európou

  Kultúra Európskych krajín je nesmierne zaujímavá a extrémne rôznorodá, a to sa odráža vo všetkých oblastiach života, a teda aj v jedle, sladkostiach a dezertoch. Je veľmi zaujímavé porovnať si sladkosti jednotlivých krajín, a čo sa v krajinách považuje za národnú sladkosť. V tomto článku sa pozrieme na národné sladkosti 20 európskych krajín. 

  Čítaj viac
 • TOP 10 zvláštnych veľkonočných tradícií vo svete
  TOP 10 zvláštnych veľkonočných tradícií vo svete

  Veľká Noc je populárnym sviatkom oslavovaným po celom svete. Každá kultúra má svoje tradície a zvyky, ktoré sa líšia od krajiny ku krajine. Niektoré krajiny púšťajú šarkanov, niekde varia obrovskú omeletu, a niekde majú šibačku a oblievačku tak, ako u nás. Pozrime sa na tie najnezvyčajnejšie tradície a oslávme Veľkú noc ako sa patrí.  

  Čítaj viac
 • Orechy a čokoláda: dve spriaznené duše
  Orechy a čokoláda: dve spriaznené duše

  Na svete je len niekoľko dokonalých kombinácií a orechy a čokoláda sú jednou z nich! . V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré orechy v čokoláde sú najlepšie, prečo nám tak veľmi chutia a dáme vám 5 tipov na orechy v čokoláde v našej ponuke.

  Čítaj viac
 • Poznajte rozdiel medzi granolou a müsli
  Poznajte rozdiel medzi granolou a müsli

  Granola a müsli sú obľúbenými možnosťami pre mnohých, ktorí hľadajú chutný a zdravý štart do dňa. Tieto dve možnosti sa môžu na prvý pohľad zdať podobné, ale skrývajú v sebe výrazné rozdiely, ktoré ovplyvňujú nielen ich chuť, ale aj to, ako ich môžete zaradiť do vášho jedálnička. 

  Čítaj viac
 • Muffiny vs Cupcaky: Sladký duel chutí
  Muffiny vs Cupcaky: Sladký duel chutí

  Keď príde na pečenie, málokedy sa stretávame s takým fascinujúcim a chutným súbojom ako ten medzi muffinmi a cupcakmi. Na prvý pohľad sa môžu zdať podobné – oba sú malé, pečené koláčiky, ktoré s obľubou podávame pri rôznych príležitostiach. Avšak, keď sa pozrieme bližšie, objavia sa medzi nimi zaujímavé rozdiely.

  Čítaj viac
 • Semienka: Skrytý poklad v strave
  Semienka: Skrytý poklad v strave

  Tieto drobné poklady prírody ponúkajú nielen širokú paletu chutí, ale aj bohatstvo živín, ktoré môžu zásadne ovplyvniť vaše zdravie. V tomto článku preskúmame rôzne typy semienok, ich obsah a prínosy pre ľudský organizmus. 

  Čítaj viac
 • 10 dôvodov prečo jesť brusnice
  10 dôvodov prečo jesť brusnice

  Brusnice sú malé červené bobule, ktoré sa často konzumujú v období jesene a zimy, keď sú vo veľkom dostupné. Okrem svojho lahodného sladko-kyslého zážitku ponúkajú brusnice aj mnoho zdravotných výhod. V tomto článku sa pozrieme na 10 dôvodov, prečo by ste mali zaradiť brusnice do svojej stravy.

  Čítaj viac
 • Zaujímavosti o kokose
  Zaujímavosti o kokose

  Kokos je exotický plod, ktorý nás svojou chuťou, vôňou a mnohými využitiami neustále fascinuje. Je viac než len jedlom – kokos nám poskytuje mnoho zaujímavých faktov a využití, ktoré možno nepoznáte. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré zaujímavosti o kokose, ktoré vás možno prekvapia.

  Čítaj viac
 • Pozitívne účinky kávy
  Pozitívne účinky kávy

  Káva je pre mnohých neodmysliteľný životabudič, ktorý má aj množstvo pozitívnych účinkov na naše telo. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré z týchto pozitív.

  Čítaj viac
 • Nepečené vianočné koláčiky: Zimné lahôdky na vianočný stôl
  Nepečené vianočné koláčiky: Zimné lahôdky na vianočný stôl

  Pre tých, ktorí milujú sladkosti a radi si vychutnajú nejaké tradičné ale aj netradičné pochúťky, sme pripravili tipy na nepečené koláčiky, ktoré sa stanú kráľmi vášho vianočného stola.

  Čítaj viac
 • Vianoce bez vypekania: 5 dôvodov a 5 tipov, ako lepšie využiť čas s rodinou
  Vianoce bez vypekania: 5 dôvodov a 5 tipov, ako lepšie využiť čas s rodinou

  Vianočné obdobie je tradične spojené s vôňou čerstvých vianočných koláčikov naplnených láskou a vytiahnutých priamo z rúry. Avšak, čo keby sme si tento rok dopriali trochu oddychu od vypekania? Prečo by sme nemohli vymeniť hodiny strávené pečením za spoločné chvíle s rodinou? Tu je päť dôvodov, prečo na Vianoce nepiecť, a päť tipov, ako si namiesto toho užiť nezabudnuteľné chvíle s najbližšími.

  Čítaj viac
 • Košíčky: 5 jednoduchých tipov, ako chutne naplniť tartaletky
  Košíčky: 5 jednoduchých tipov, ako chutne naplniť tartaletky

  Košíčky sú jedným z najväčších hitov v oblasti dezertov a sladkostí. V tomto článku vám prinášame 5 jednoduchých tipov na to, čím ich môžete chutne naplniť.

  Čítaj viac
Showing 1 to 12 of 27 (3 Pages)
Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených